Nejčastější dotazy

Všude nám ergoterapii doporučují, ale já si nejsem jistý/á, zda je to to pravé pro mé dítě.

Pokud stojíte, před touto nejistotou, napište na e-mail: viktosef@seznam.cz. Do emailu napište krátký příběh svého dítěte. Já se s Vámi spojím a řekneme si, co a jak by se dělo. Jak ergoterapeutická intervence vypadá, co je třeba vědět, apod.. Rozhodnutí bude na Vás. 

Proč je vstupní (první) vyšetření tak časově dlouhé a finančně nákladné?

Vstupní vyšetření trvá zhruba mezi 1-2 hodinami. Je to čas, který zahrnuje: konzultaci s Vámi, čas s dítětem, vyplnění testů a v neposlední řadě i určitou interakci klient x terapeut. Vyhodnocení testů je pak ale časově náročné a sepsání několika stránkového souboru, ve kterém je vše popsáno, pak ještě náročnější. Jedná se o sazbu, ve které se neskrývají pouze dvě hodiny vyšetření, ale dalších x hodin práce, při samotném sepisování. Výhodou je, že pro klienta, který projde vstupním vyšetřením, už neplatí povinnost jím projít, v případě, začal by chodit na další ergo, po nějakém časovém rozestupu. ( Neplatí u klientu s rapidním zhoršením zdravotního stavu, kdy je nutnost vstupním ergoterapeutickým vyšetřením opět projít.) 

Je lepší osobní schůzka, nebo on-line forma?

Na tuto otázku si musí odpovědět každý z nás. Ještě před světovou pandemií, by nás jistě nenapadlo, že budeme takto on-line všichni. Nicméně vše se tomu přizpůsobilo. Nic ale nemůže vynahradit osobní kontakt, proto nabízím možnost ergoterapie u Vás doma.

Můžu být jako rodič součástí terapie?

Ne jen, že můžete, ale je to přímo žádoucí. Sama si jakožto maminka neumím představit, že je mé dítě někde a já nevím, co se děje. Samozřejmě se setkávám i s rodiči, kteří na terapie nechtějí a čas raději využijí na procházku. (I to je terapie pro Vás.) Pokud s dítětem na terapii být nechcete/nemůžete, nebo Vám to dítě nedovolí, udělejte si čas pro sebe.


Ať už Vás napadne jakákoliv otázka, která zde nezazněla, neváhejte se mi ozvat. Můžete využít sociálních síti či napsat přes formulář níže.